Sık Sorulan Sorular

2014 yılı itibariyle yıllık elektrik enerjisi tüketimi 5.000 kWh yani aylık 133 TL  ve üzerinde elektrik faturası ödeyen tüketiciler Serbest Tüketici niteliğindedir ve tedarikçi seçme hakkına sahiptir. Dolayısıyla, mevcut tarifelerinden daha indirimli bir birim fiyatla elektrik enerjisi tedarik edebilmektedirler.

Ülkemizde uygulanmakta olan “Otomatik Fiyatlandırma Mekanizması” ile dağıtım şirketlerinin tarifeleri, elektrik üretim maliyetlerine göre belirlenmekte olup yıl içinde belirli periyotlarla değişmektedir. Dolayısıyla, tedarikçi değişimi ile kazanacağınız iskonto ile, olası elektrik zammı durumunda da devam eden avantajınız ile zamdan etkilenmemiş olacaksınız.

Şirketimiz aboneliğinizin tüketim profilini inceleyerek size en uygun iskonto oranını belirleyecektir. Böylece, BATIENERJİ ile işbirliğiniz başladığı anda elektrik enerjisi maliyetiniz azalmış olacaktır. Elektrik enerjiniz yine bağlı bulunduğunuz EDAŞ veya TEİAŞ tarafından iletilecektir. Dolayısıyla, aboneliğinizin yer aldığı tesiste teknik anlamda da bir değişiklik olmayacağından, mevcut tesisatınız üzerinden enerji tedarikine devam edeceğinizden, değişen tek durum daha az fatura ödeyecek olmanızdır.
Ayrıca, son yıllarda tedarikçi değiştiren tüketiciler tarafından ihtiyacının fazlasıyla hissedildiği uzman bir ekip de her zaman size destek olacaktır.

Her ay sonunda elektrik sayaçlarınız yine Dağıtım Şirketi’nin görevlendirdiği elemanlar tarafından okunacaktır. Elektrik enerjisi tüketim faturanız ise, imzalamış olduğunuz Elektrik Enerjisi Satış Anlaşması kapsamındaki fiyat ve ödeme koşulları geçerli olacak şekilde tedarikçi tarafından oluşturulacaktır.
Olası elektrik kesintisi ve arıza riskinden de sorumluluk alanında bulunduğunuz Dağıtım Şirketleri sorumludur. Özel tedarikçi şirketten kaynaklanan kesinti veya arıza riski yoktur.
Özel Tedarikçi Şirket aktif enerji bedelini fatura etmektedir. Reaktif enerji konusundan Dağıtım Şirketi sorumludur. Dolayısıyla, Reaktif enerji bedeli mevcut olur ise Dağıtım Şirketine ödeme yapılacaktır.