Kurumsal

Batıçim Enerji Toptan Satış A.Ş'nin yetkili çözüm ortağı olarak serbest tüketicilere enerji satışına giren Oriz İnşaat dinamik yapisi ve organizasyonuyla başta Ege bölgesi olmak üzere Türkiye'nin 81 ilinde BATIENERJİ'yi tanıtmakta ve portföyünü genişletmektedir. 

BATI ANADOLU GRUBU’na 2008 yılında katılan BATIENERJİ, Türkiye Enerji Piyasası’nda Üretim ve Perakende Satış alanında aktif rol oynayarak, deneyimli kadrosuyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Termik Enerji
Bornova Kombine Çevrim Doğalgaz Santrali: BATIENERJİ, İzmir Bornova’da 45 MW gücünde kombine çevrim doğalgaz santrali ile yılda 300.000.000 kWh enerji üreten bir şirkettir. Öncelikli hedefi ise, özellikle yenilenebilir enerji alanında yatırım yaparak mevcut kurulu gücünü arttırmaktır. Bu doğrultuda;

Hidroelektrik Enerji
Güneş Enerjisi: Güneş enerjisi ile elektrik enerjisi üretmeyi yakın gelecekteki hedefleri arasında belirleyen BATIENERJİ, bu hedef doğrultusunda, güneş enerjisi test tesisini Türkiye’de ilk kuran şirket olmuştur. Burdur’da yer alan bu test tesisinde halen ölçümleme ve üretim faaliyetleri devam etmektedir.

Çöken HES: 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu çerçevesinde hazırlanan “Elektrik Piyasasında Üretim Faaliyetinde Bulunmak Üzere Su Kullanım Hakkı Anlaşması İmzalanmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik” hükümlerine göre yapılan özel sektör başvuruları arasında, 9 MW kurulu güçteki ÇÖKEK HES Projesi’nin “Su Kullanım Hakkı Anlaşması" DSİ ile BATIENERJİ arasında imzalanmıştır. ÇÖKEK HES EPDK tarafından 18.10.2012 tarihinde lisanslandırılmış ve lisansa derç edilen tesis tamamlanma tarihi 18.10.2017'dir. ÇÖKEK HES projesi ile ilgili teknik ve resmi süreç hızla devam etmektedir.

Kovada 1 HES ve Kovada 2 HES
BATIENERJİ, stratejik hedefleri ile yoluna hız kesmeden devam etmeyi ve ülkemiz enerji piyasasının önemli ve kalıcı oyuncularından biri olmayı hedeflemektedir.